Menu

The Blogging of Temple 213

aagesentopp93's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w łatwych krokachAnalizując fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule będę się starać rzucić trochę światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, ale do tej pory mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Obecnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi wykonać wiele przesłanek. W pierwszej kolejności pozostaje uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych deklaracji - doskonały przykład osób, które zaciągnęły wiele deklaracji i kwoty rat przewyższają pozyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego odpowiednim wyjściem jest skorzystanie z pomocy kompetentnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.