Menu

The Blogging of Temple 213

aagesentopp93's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://prawnicy663.werite.net/post/2021/11/12/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://postheaven.net/planelegal23/kancelaria-upadlosc-konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka - zadbaj o porządny wniosekŚledząc fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie chcielibyśmy rzucić trochę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, ale do tej chwili mogły z niej korzystać jedynie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). W tej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać wiele przesłanek. Na wstępie pozostaje uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład osób, które wzięły pełno zadłużeń i kwoty rat przewyższają pozyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie trzeba wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego odpowiednim wyjściem jest korzystanie ze wsparcia kompetentnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.