Menu

The Blogging of Temple 213

aagesentopp93's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://rzeszowprawnik709.bloggersdelight.dk/2021/12/14/kancelaria-upadlosc-konsumencka-2/
https://articlescad.com/kancelaria-upad-o-konsumencka-913.html
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://zenwriting.net/rzeszow-prawnik472/kancelaria-upadlosc-konsumencka-xmrv

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka a wypłata rentyŚledząc fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym artykule chcę rzucić trochę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, jednakże do tej chwili mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). Aktualnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Na wstępie przychodzi uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład jednostek, które zaciągnęły dużo zadłużeń i sumy rat przewyższają uzyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy składaniu odpowiedniego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego słusznym wyjściem jest korzystanie ze wsparcia profesjonalnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.