Menu

The Blogging of Temple 213

aagesentopp93's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://www.evernote.com/shard/s493/sh/a154d95a-5c65-d1bd-b102-3df1c1eda446/17da8cc6da44c3be2633c6d980bb019c
https://sundayturnip19.bravejournal.net/post/2022/01/25/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Jak przygotować się do ogłoszenia upadłości konsumenckiej?Śledząc fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym artykule pragnę rzucić trochę światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, jednakże do tej chwili mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki partnerskie). Obecnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. Na wstępie trzeba uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład osób, które zaciągnęły sporo zadłużeń i kwoty rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu odpowiedniego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego słusznym wyjściem jest skorzystanie z pomocy zawodowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.