Menu

The Blogging of Temple 213

aagesentopp93's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
http://mclaughlin99jamison.unblog.fr/2022/07/16/kancelaria-upadlosc-konsumencka-3/
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://diigo.com/0pcg7a

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w prostych krokachBadając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule postaram się rzucić ociupinę światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej korzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki partnerskie). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Na wstępie pozostaje uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład jednostek, które wzięły wiele deklaracji i kwoty rat przewyższają pozyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego stosownym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.